TIA???????? - Transient Schemic Attack?

Agyvérzés, Szélütés és Átmeneti Isémiás Roham (TIA, kis zsélütés)

Moderátor: Supervisor

Anonim

TIA???????? - Transient Schemic Attack?

HozzászólásSzerző: Anonim » csüt. feb. 23, 2006 5:48 am

Férjem 59 éves, több éve aktívan iszik, legyen az tömény, sör vagy bor. Sajnos sokrszor nem ismer mértéket. Márciusban történt, hogy több napos alkohol mámor után, lerogyott az udvaron és nem tudott lábra állni, egyszerüen nem engedelmeskedtek a térdei, nem tudott menni, csak cszoszogva tudtuk ágyba tenni, ez a fájdalom tartott napokon át, aztán elmúlt, de azon az estén téden csúszva tudott csak közlekedni még a hóban is az udvaron, pedig akkorra már az alkoholmámor nagy része elmúlt. Gondolom eldugult egy ér az agyban, vagy a vérkeringési zavar léphetett fel. Orvosi segítséget elutasított, de én ezt akkor is a mértéktelen ivásnak tudom be és félek, hogy bármiko megismétlödhet, mert sajnos újra viszzatért az alkoholhoz, lehetett ez egy kisebb fajta agyvérzés is. Hogyan tudnék segíteni, orvost nem hívtam hozzá, mert képtelen volt két lépést megtenni, nem még, hogy kádba menni és egyfrró fürdöt venni, Lehet, hogy nekem volt igazam és egy agyi érgyörcs elzárta az eret, az agy nem kapott elég levegöt? Félek a jöv¤töl.

Supervisor

Re: TIA???????? - Transient Schemic Attack?

HozzászólásSzerző: Supervisor » csüt. szept. 18, 2008 11:26 am

Anonim írta:Férjem 59 éves, több éve aktívan iszik, legyen az tömény, sör vagy bor. Sajnos sokrszor nem ismer mértéket. Márciusban történt, hogy több napos alkohol mámor után, lerogyott az udvaron és nem tudott lábra állni, egyszerüen nem engedelmeskedtek a térdei, nem tudott menni, csak cszoszogva tudtuk ágyba tenni, ez a fájdalom tartott napokon át, aztán elmúlt, de azon az estén téden csúszva tudott csak közlekedni még a hóban is az udvaron, pedig akkorra már az alkoholmámor nagy része elmúlt. Gondolom eldugult egy ér az agyban, vagy a vérkeringési zavar léphetett fel. Orvosi segítséget elutasított, de én ezt akkor is a mértéktelen ivásnak tudom be és félek, hogy bármiko megismétlödhet, mert sajnos újra viszzatért az alkoholhoz, lehetett ez egy kisebb fajta agyvérzés is. Hogyan tudnék segíteni, orvost nem hívtam hozzá, mert képtelen volt két lépést megtenni, nem még, hogy kádba menni és egyfrró fürdöt venni, Lehet, hogy nekem volt igazam és egy agyi érgyörcs elzárta az eret, az agy nem kapott elég levegöt? Félek a jöv¤töl.

Az ilyen esetben mentőt kell hívni a mentők a megfelelő ellátást nyújtó osztályra szállítják...
Soha ne tegyél olyan dolgot mással, amit nem szeretnél, ha veled is megtennének!
Legyen Isten által áldott és gyógyulást hozó a kezed, mindazokért, akik érte nyúlnak!

Vissza: